Pierwszą książkę o nazwie encyklopedia (co znaczy wszechstronne kształcenie) wydano w Bazylei w 1559 roku. W 1690 roku w Paryżu, pojawiła się pozycja z hasłami w porządku alfabetycznym

PROJEKT INOWACYJNA TECHNIKA

PROJEKT PROJEKT FSNT – NOT

PROJEKT FSNT – NOT: „Innowacyjna Technika: Programy Zajęć Technicznych dla Gimnazjum” 20 gimnazjów z czterech województw (wśród nich Gimnazjum nr 7 w Łodzi) przystąpiło do pilotażowego projektu FSNT – NOT pt.:„Innowacyjna Technika: Programy Zajęć Technicznych dla Gimnazjum”. Programy zostaną wykreowane i następnie opracowane wokół 5 osi tematycznych. ● ”Technika domowa” - Radom ● „Energia i Robotyka” - Białystok ● „Woda” - Łódź ● „Konstrukcje” - Warszawa ● „Przepływ informacji” - Białystok Oś tematyczna „Woda” składa się z dwóch modułów. Zapoznanie się z zamieszczonymi tam tematami ma pomóc uczniom przede wszystkim w poznawaniu interdyscyplinarnego i globalnego charakteru techniki oraz w zrozumieniu znaczenia postępu technicznego we współczesnym świecie. Chodzi o wyposażenie uczniów w wiedzę związaną z przebiegiem procesu projektowo – konstrukcyjnego i metodami rozwiązywania problemów technicznych z zastosowaniem technik komputerowych. Jednym z celów realizacji programów jest stworzenie w szkole optymalnych warunków do rozwijania zdolności twórczych uczniów w warunkach pracy zespołowej. Innowacyjność programu ma polegać na rozwijaniu kompetencji społecznych ucznia – nabywaniu przez niego umiejętności pracy w zespole, a także na uwrażliwieniu ucznia na potrzeby nie tylko własne ale i ucznia. Program zostanie wdrożony przez panią Dorotę Rumas na zajęciach technicznych w roku szkolnym 2013/2014.

Ze strony Łódzkiego Kuratorium Oświaty