OBOWIĄZUJĄCY STRÓJ UCZNIOWSKI

STRÓJ UCZNIOWSKI

Strój codzienny - obowiązkowy w ciągu całego roku szkolnego:

Dla dziewcząt:
Biały, szary lub czarny T-shirt o klasycznym kroju (albo bluzki typu polo), czarna, szara lub granatowa bluza, koszula, sweter lub polar, spódnica (o długości co najmniej tuż przed kolano) lub długie spodnie w ciemnym kolorze (mogą być dżinsowe).

Dla chłopców:
Biały, szary lub czarny T-shirt o klasycznym kroju (albo bluzki typu polo), czarna, szara lub granatowa bluza, koszula, sweter lub polar, długie spodnie w ciemnym kolorze (mogą być dżinsowe).

Strój odświętny (galowy) - obowiązkowy w czasie ważnych uroczystości szkolnych i podczas reprezentowania szkoły na zewnątrz:

Dla dziewcząt:
biała koszulowa bluzka, spódnica (o długości co najmniej tuż przed kolano) lub długie spodnie w kolorze czarnym.

Dla chłopców:
biała lub czarna koszula, długie spodnie w kolorze czarnym.

Obowiązkowo do każdego stroju:
Logo – tarcza szkolna umieszczona na stałe (przyszyta lub przyprasowana) po lewej stronie (na sercu) każdej „górnej” części stroju. Tarczę można kupić w szkole.

Poszczególne elementy stroju szkolnego są gładkie, bez żadnych wzorów. Strój szkolny nie może mieć różnego rodzaju naszywek, nadruków, troczków, klamer, lamówek, itp. Niedopuszczalne jest odsłanianie brzucha, biustu, pleców lub ramion. Niestosowne jest obwieszanie się biżuterią lub innymi ozdobami.

Strój na WF:
biały T-shirt, ciemne spodenki lub spodnie sportowe, buty sportowe na jasnym spodzie ( tenisówki, halówki, adidasy itp.).

W szkole obowiązuje zmiana obuwia (na jasnym spodzie) przez cały rok.

strój strój strój