MISJA I WIZJA SZKOŁY

WIZJA SZKOŁY

W szkole uczniowie mają możliwość zdobywania rozległej wiedzy. Lekcje są ciekawe dla uczniów, dostosowane do ich potrzeb, a pracownie przedmiotowe są dobrze wyposażone. Uczniowie są kreatywni, asertywni, tolerancyjni, są świadomymi członkami społeczności szkolnej. Szanują i kultywują tradycje narodowe, są wychowani w duchu patriotyzmu. Młodzież czuje się w szkole bezpiecznie. Uczniowie współuczestnicząc w realizacji programu profilaktycznego szkoły. Uczniowie uczestniczą w międzynarodowej wymianie młodzieży. Rodzice aktywnie uczestniczą w życiu szkoły, współdziałając z nauczycielami w procesie wychowawczym.

MISJA SZKOŁY

Nasze gimnazjum jest miejscem wyjątkowym. Procesowi nauczania przyświecają bowiem najważniejsze wartości i szczytne ideały patrona szkoły - profesora Jana Karskiego. Najwyżej cenimy tolerancję, uczciwość, poczucie własnej godności, otwartość i wrażliwość na problemy innych. Dzięki temu kształtujemy właściwe relacje międzyludzkie i osiągamy bardzo dobre rezultaty podejmowanych działań. Zapewniamy wysoki poziom nauczania poprzez rozwijanie umiejętności logicznego i analitycznego rozumowania, a także dzięki stosowaniu nowoczesnych metod pracy, które motywują ucznia. Jednocześnie dbamy o wszechstronny rozwój naszej młodzieży, umożliwiając jej rozwijanie zainteresowań i talentów. W naszej placówce zapewniamy bezpieczeństwo wszystkim uczniom. Zmierzamy do polepszenia bazy szkoły, tak aby można było zrealizować wszystkie plany edukacyjne. Działania podejmowane przy współpracy rodziców i uczniów, przybliżają nas do urzeczywistnienia wizji szkoły.

misja i wizja misja i wizja misja i wizja