Pierwszą książkę o nazwie encyklopedia (co znaczy wszechstronne kształcenie) wydano w Bazylei w 1559 roku. W 1690 roku w Paryżu, pojawiła się pozycja z hasłami w porządku alfabetycznym

GOŚĆ SPECJALNY 2015/2016

OSOBOWOŚĆ NA WYCIAGNIĘCIE RĘKI

Po spotkaniu z Karolem Okrasą - maj 2016 r.

Mistrz Kuchni, Karol Okrasa przyjął zaproszenie Bartłomieja Ropelskiego, nauczyciela języka niemieckiego, i gościł w Gimnazjum nr 18 w Łodzi podczas spotkania "Osobowość na wyciągnięcie ręki". Jak stwierdził, nigdy by nie przypuszczał, że będzie w tym miejscu, w którym jest obecnie zawodowo. Cieszy się, że od 15 lat nie pracuje, a jedynie zajmuje się swoją pasją, którą jest gotowanie. Zachęcał, by angażować się i wkładać całe serce w to, co kocha się najbardziej, by realizować się w życiu i sięgać po marzenia. Do dziś przemyca w kuchni wszystko to, co dostawał na stół od swojej babci. Jak podkreślał, wychował się na wsi, w małej wiosce i tradycyjna polska kuchnia odpowiada mu najbardziej. Gość Specjalny próbował dania, desery przygotowane przez uczniów. Nie mógł wyjść z podziwu, że młodzież tak świetnie poradziła sobie z kulinarnymi smakołykami. Nie chciał wyróżnić czy ocenić jednego, bo jak powiedział, byłoby to bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe. Spotkanie uświetniły również występy Oliwi Trim, Kingi Federowicz, jak i niezwykłego zespołu pod opieką pani Beni Forc, która też przygotowała przepiękną dekorację. Autografom i zdjęciom nie było końca. Karol Okrasa otrzymał tytuł Honorowego Gościa Gimnazjum nr 18 w Łodzi. Widać było, że był niezwykle poruszony i zaskoczony tym, co go spotkało podczas eventu. Obiecał, że chętnie spotka się ponownie i tym razem on coś upichci.

Po spotkaniu z Mateuszem Kusznierewiczem - 08 kwietnia 2016 r.

Mateusz Kusznierewicz gościł 8 kwietnia podczas spotkania "Osobowość na wyciągnięcie ręki" w Gimnazjum nr 18 w Łodzi. Wielokrotny mistrz Europy i świata odpowiadał chętnie na pytania przygotowane przez uczniów. Żeglarz podkreślił, że na jego sukces pracował cały team, dlatego tak ważna jest dla niego praca zespołowa, zaangażowanie wszystkich, by się udało, komunikacja, która odgrywa jakże ważną rolę. Nie ukrywał, że zdarzało się, że był za podium, ale porażki nie zniechęciły go, a jeszcze bardziej zachęciły do większej pracy nad sobą, do walki ze swoimi słabościami. Kiedy odkrył swoją pasję do żeglarstwa? W szkole podstawowej, kiedy to po raz pierwszy od rodziców usłyszał, jaka to piękna przygoda. Podczas spotkania utytułowany sportowiec zaprezentował węzły, które są niezwykle przydatne, jak i na lądzie, ale również podczas dalekiego rejsu. Event uświetniła swoim występem wokalnym Kinga Federowicz. Mateusz Kusznierewicz otrzymał tytuł Honorowego Gościa Szkoły, a autografom nie było końca. Gość Specjalny nie krył zadowolenia z wizyty, na którą przyjął zaproszenie od Bartłomieja Ropelskiego, nauczyciela języka niemieckiego.

dane

13.11.2015 KRYSTIAN WIECZOREK

W dniu 13 listopada 2015 roku, Krystian Wieczorek wziął udział w spotkaniu "Osobowość na wyciągnięcie ręki". Aktor został powitany gromkimi brawami w wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu wspominał swoje lata na uczelni, przybliżył specyfikę studiów, odniósł się również do swojej popularności, którą przyniosły mu seriale. Przyznał, że brakuje mu i tęskni za teatrem, ale 3 lata temu musiał dokonać wyboru. Cieszy się, że oprócz uprawiania swojego zawodu może realizować swoją pasję, jaką jest narciarstwo. Uczniowie pytali gościa specjalnego o grę na planie seriali, rolę, w której chciałby się sprawdzić, a także o markę samochodu. To pytanie najbardziej rozbawiło Krystiana Wieczorka. Podczas spotkania można było zobaczyć występy na skrzypcach, muzyczne, choreograficzne, jak i aktorskie. Autografom nie było końca. Całość spotkania poprowadził Bartłomiej Ropelski, nauczyciel języka niemieckiego.

dane dane dane dane dane

28.10.2015 ANDRZEJ SUPRON

Andrzej Supron (ur. 22 października 1952 w Warszawie) − polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski, trener i sędzia zapaśniczy, także aktywny w branży rozrywkowej. 7 marca 2013 w ramach protestu przeciwko usunięciu zapasów z programu igrzysk olimpijskich 2020 zwrócił Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu srebrny medal wywalczony na igrzyskach olimpijskich w Moskwie w 1980. W 2015 roku wziął udział w trzecim odcinku pierwszej edycji Celebrity Splash Polska.
dane
Materiały ze strony https://en.wikipedia.org