Pierwszą książkę o nazwie encyklopedia (co znaczy wszechstronne kształcenie) wydano w Bazylei w 1559 roku. W 1690 roku w Paryżu, pojawiła się pozycja z hasłami w porządku alfabetycznym

PROJEKT EDUKACJA ŚRODOWISKOWA

Działalnośc ekologiczna

W naszym gimnazjum prowadzimy działalność ekologiczną. Zadanie "Edukacja środowiskowa w Publicznym Gimnazjum nr 18 im. prof. Jana Karskiego zrealizowane zostało przy pomocy środków finansowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Zakupiono nagrody dla uczniów naszego gimnazjum oraz został dofinansowany zakup projektora multimedialnego.

Kliknij na logo i odwiedź stronę
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Edukacja ekologiczna

W w Gimnazjum 18 jest realizowany program edukacyjny" Powietrze, woda, gleba, czyli świat wokół nas".
Jego realizacja opiera się na wykorzystaniu pracowni utworzonej przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, w ramch konkursu "Moja wymarzona ekopracownia".
W pracowni prowadzone są zajęcia EKO-KLUBU skupiającego zainteresowanych tematyką ekologiczną uczniów klas pierwszych i drugich oraz odbywają się lekcje biologii dla wszystkich uczniów. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu przekazane treści z zakresu edukacji ekologicznej stały się o wiele bardziej atrakcyjne dla młodzieży.
W ramach konkursu pracownia została wyposażona w: tablicę interaktywną, wizualizator, video, mikroskopy oraz inne pomoce dydaktyczne.