E-AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI

PREZENTACJA PROJEKTU

O PROJEKCIE Spośród zgłoszonych do projektu e-Akademia Przyszłości gimnazjów zostało wyłonionych 200 szkół w Polsce. 18 Gimnazjum w Łodzi znalazło się w tej niewielkiej grupie z czego jesteśmy dumni.
Projekt ten jest realizowany przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Projekt uzyskał pozytywną ocenę Ministerstwa Edukacji Narodowej jako instytucji pośredniczącej.
W projekcie e-Akademia Przyszłości uczestniczyć będą nauczyciele gimnazjum oraz wszyscy uczniowie klas pierwszych gimnazjum rozpoczynający naukę w roku szkolnym 2010/2011, a będzie on realizowany przez trzy lata – do końca roku szkolnego 2012/2013.
e-Akademia Przyszłości ma na celu kształtowanie u uczniów kompetencji kluczowych, które pomogą im w rozwoju zdolności i osobowości oraz pozwolą na jak najlepsze funkcjonowanie w nowoczesnym społeczeństwie. Projekt będzie realizowany podczas zajęć z następujących przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia, j.angielski, informatyka, WOS.

Uczniowie będą mogli wziąć udział w następujących zajęciach:

• Kształtowanie kompetencji kluczowych w ramach wybranych przedmiotów nauczania, z wykorzystaniem jednostek e-learningowych.

• Wirtualne Koła Naukowe dla uczniów uzyskujących bardzo dobre wyniki w nauce.

• Szkolne Grupy Wyrównawcze dla uczniów, którzy uzyskali niski wynik ze sprawdzianu na zakończenie klasy szóstej.

• Lokalne Zespoły Projektowe, których zadaniem będzie przygotowanie projektów interdyscyplinarnych poruszających i rozwiązujących ekologiczne, społeczne, ekonomiczne lub inne problemy regionu.

Szkoła otrzyma laptopy dla nauczycieli biorących udział w projekcie oraz tablicę interaktywną i inne pomoce edukacyjne.
Cieszymy się, że nasza szkoła zakwalifikowała się do tego projektu i dzięki temu wzbogaciła swoją ofertę edukacyjną. opiekun projektu ze strony szkoły